Vánoční cvičení na Hradištku

naše jednotka rychlého cvičení se účastnila vánočního cvičení na Hradištku, všem se moc líbilo a moc děkujeme pořadatelům za krásný zážitek

vytvořeno: 6.1.2015 změněno: 6.1.2015

Mikulášská zábava

Mikulášská zábava 6.12.2014 od 20:00 v restauraci U Neužilů K tanci a poslechu hraje PT STYL

Vstupné 50,– Kč

vytvořeno: 23.11.2014 změněno: 23.11.2014

Výroční valná hromada

6.12.2014 v 18­.00 hod v restauraci U Neužilů

vytvořeno: 23.11.2014 změněno: 23.11.2014

MIKULÁŠ SE UŽ DÍVÁ!!!

Objednávky na 5.12.2014 návštěva Mikuláše,Andě­la,čerty

Prosím v případě, že máte doma zlobivé a neposlušné děti i hodné neváhejte objednat v obchodě „U Pešků“ ve Slapech

vytvořeno: 13.11.2014 změněno: 13.11.2014

Vítání adventu 29.11. 2014!!!!

Přijďte s námi rozsvítit Stromeček na náves a tak i přivítat začínající čas Adventní
29.11.2014. Sraz je v 17:00 u Lip (křižovatka na Lahoz, Přestavlky a Slapy) již tradičně půjdeme lampiónovým průvodem na náves ke stromečku!!!

vytvořeno: 3.11.2014 změněno: 3.11.2014

Zabíjačka na návsi 22.11.2014

SDH SLAPY pořádá Dne 22.11.2014 v 11:0­0h. Zabíjačku na návsi Těšíme se na Vás

vytvořeno: 3.11.2014 změněno: 3.11.2014

Vysledky ZPV 2014

vytvořeno: 16.10.2014 změněno: 16.10.2014

poděkování

U příležitosti konce volebního období děkuji členům stávajícího zastupitelstva obce Slapy nad Vltavou na čele se starostou Ing. Františkem Neužilem. Jménem SDH Slapy nad Vltavou, za aktivní spolupráci a maximální podporu činnosti našeho sboru a zásahové jednotky. Díky této spolupráci a podpoře jsme uspořádali za jejich uplynulé volební období každoročně řadu akcí v obci, jako příklad uvádím: oslavy Masopustu, pouťové oslavy, rozsvícení stromečku, různé hasičské soutěže, včetně okresního kola hry Plamen pro mladé hasiče apod. Společně jsme tak udrželi tradiční akce, které mají své místo v obecním životě a pomáhají formovat vztah obyvatel ke své obci. Také byla pravidelně obnovována zásahová technika v obci z rozpočtu obce, což přispělo k zachování vysoké akceschopnosti zásahové jednotky.
Věřím, že se nám podaří navázat na dosavadní spolupráci s nově zvoleným zastupitelstvem a tak závěrem ještě jednou, stávající páni zastupitelé děkujeme!

Antonín Adam starosta SDH Slapy nad Vltavou

vytvořeno: 5.10.2014 změněno: 5.10.2014

POSVÍCENSKÉ POSEZENÍ

Dovolte mi, abych Vás pozval na přátelské posvícenské posezení do slapské hasičárny, které se koná v sobotu 6.9.2014 tak od 16.00 hod. Vemte sebou i další členy, kteří nejsou na mém přímém mailu.

vytvořeno: 2.9.2014 změněno: 2.9.2014

Napsali o nás v deníku 5 PLUS

Náš velitel L. Kubíček dal rozhovor do deníku 5 PLUS. Více na odkazu nebo níže

Hasiči ze Slap: Zasahujeme u přehrady, ale nemáme loď 10. července 2014 11:35 Pro většinu Pražanů a Středočechů jsou Slapy synonymem pro koupání, opalování a letní aktivity všeho druhu. Slapy však nejsou jen rekreační oblast kolem přehrady na Vltavě, ale i stejnojmenná obec, v níž fungují obvyklé instituce a spolky, mezi nimi i sbor dobrovolných hasičů. Slapští hasiči „zasahují“ tentokrát při soutěži. Slapští hasiči „zasahují“ tentokrát při soutěži. | foto: SDH Slapy nad Vltavou Velkopopovický Kozel „Je nás ve sboru kolem sto dvaceti, ale to je včetně zasloužilých členů a dětí. Aktivních členů je kolem pětadvaceti, v zásahové jednotce devět,“ říká velitel jednotky Vladimír Kubíček. Podle něj je důležité, jak je práce členů sboru vidět a ne to, kolik má sbor členů. „Například žen máme ve sboru několik desítek, ale pro účast v soutěžích v požárním sportu dají dohromady tak akorát jedno družstvo – ale to je vidět dobře,“ dodává Kubíček s úsměvem.

Totéž se podle něj týká i práce s dětmi. „Jsou ve věku od šesti do čtrnácti let, a když máte zaujmout všechny, tak to není právě jednoduché,“ říká velitel a jen tak mimochodem poznamená, že o mladé hasiče se stará jeho žena se svou kamarádkou.

U vody, ale bez lodi Techniku mají slapští hasiči relativně moderní – cisternovou stříkačku CAS 32 na podvozku Tatry 815 a terénní automobil Nissan Navara. „Ten je malý, ale šikovný, hodí se na menší technickou pomoc, například popadané stromy a podobně,“ vysvětluje velitel Kubíček.

Trochu překvapivá je skutečnost, že hasiči působící u největší středočeské přehradní nádrže nemají ve svém vybavení loď. „Tu mají ve Štěchovicích, tam disponují kompletním vybavením pro zásahy na vodě. Ale oni jsou také přímo u vody, jsou zařazeni o třídu výš a drží pohotovost. U nás na Slapech působí poříční oddíl policie,“ vysvětluje velitel.

Zásahy kolem vody však pro slapské „dobráky“ přesto patří mezi nejčastější. „Například při loňských povodních jsme pomáhali právě štěchovickým kolegům u rozvodněného potoka Kocába. A málem jsme zasahovali i u té včerejší průtrže mračen u nás ve Slapech, ale naštěstí to prošlo obcí bez následků,“ reaguje Kubíček na aktuální počasí počátku července.

Poznejte své hasiče Na kontě letošních „zásahů“ tak mají slapští hasiči především společenské akce: hasičský ples v březnu, potom oblíbený masopustní průvod a v dubnu pálení čarodějnic. Přes léto se budou tradičně věnovat hlavně soutěžím a zúčastní se akcí kolegů z obcí Středočeského kra­je.

„A pak máme v plánu jednu věc, která je prací i zábavou současně: chtěli bychom ve spolupráci s obcí zrenovovat naši cisternovou stříkačku na podvozku Pragy V3S. K ostrým výjezdům se už nehodí, ale při různých slavnostních příležitostech se s ní rádi pochlubíme,“ dodává Vladimír Kubíček.

Autor: Jan Horák

vytvořeno: 10.7.2014 změněno: 10.7.2014