Úvodní stránka

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska SDH Slapy nad Vltavou

Bezpečnostní rada Středočeského kraje - COVID -19

Vážení kolegové,

v souvislosti s výskytem a šířením nového typu virového onemocnění COVID-19 zasedala Bezpečnostní rada Středočeského kraje (BRK), aby projednala přijaté závěry z Bezpečnostní rady státu, jednání Ústřední epidemiologické komise, porady ředitelů Krajských hygienických stanic a nastavila a doporučila adekvátní kroky k zabránění vzniku epidemie ve Středočeském kraji včetně možných postupů podle Pandemického plánu. Na toto jednání byli poprvé pozváni také zástupci dobrovolných hasičů, konkrétně starosta KSH Středočeského kraje a náměstek Bc. Václav Jankovský. Zástupci krajského úřadu spatřují naší přednost v tom, že máme sbory ve většině obcí a měst a důležitým prvkem těchto sborů je místní znalost. Na zasedání Bezpečnostní rady Středočeského kraje bylo přijato usnesení a tady si dovolím zdůraznit zejména odstavec 3, písmeno e, kde je uvedeno: bezpečnostní rada žádá zejména dobrovolné hasiče, zaměřit preventivně výchovnou činnost mezi dětmi a obyvatelstvem při vhodných příležitostech , na předávání informací jak předcházet možné infekci koronavirem a účinně reagovat na vzniklou situaci.

Veškeré další informace a podklady (usnesení, informace a instrukce SZÚ a další) jsou k nahlédnutí a stažení na stránkách našeho krajského sdružení https://www.ksh-stck.cz/…-koronaviru/.

Na základě výše uvedeného, dle svých možností a Vašeho uvážení přispějte prosím k naplnění žádosti Bezpečnostní rady Středočeského kra­je.

Předem děkuji

Oldřich Lacina
starosta KSH Středočeského kraje

MUDr. Diana Krásová - Měchenice

Pokud se vám nechce čekat celý den u lékaře na razítko a jiné… paní doktorka přijímá nové pacienty!

Ať Vám neunikne žádná novinka: