Tradiční MASOPUST 2013

vytvořeno: 21.1.2013 změněno: 22.1.2013
Kategorie: Chystá se

Foto masopust 2013

Masopust 2013 Dne 16. 2. 2013 proběhl tradiční masopustní průvod ve Slapech. Masek i kostýmů bylo letos dost. Děkujeme za nové tváře, které se přidali do průvodu a samozřejmě velké díky všem stálým účastníků průvodu. Bohužel začátek průvodu naboural náhodný pád bratra Šefránka, který následně musím být ošetřen rychlou záchrannou službou a poté odvezen na pár dní do nemocnice. Tímto našemu bratrovi přejeme brzké uzdravení. Také děkujeme všem, co hojně hostili maškarní průvod a nebáli se masky pozvat k sobě.

Masopustní průvod, aneb hasičské hastrošení potřetí

V sobotu 28.2.2009 ovládlo obec Slapy opět tradiční masopustní veselí. Průvod masek, pod vedením rychtáře bratra Pavla Matouška, poctivě prošel všemi částmi obce. Celodenní všeobecné obveselování spoluobčanů skončilo zastřelením medvěda a závěrečným tanečkem v restauraci U Neužilů. Po celou dobu veselí nás skvěle doprovázela hudba pod vedením kapelníka Bláhy.

Svato Floriánská mše - 4.5.2013 ve Slapech

Dne 4.5.2013 se konala ve Slapském kostele sv. Floriánská mše. Děkujeme všem okolním sborům za účast a podporu této akce. (SDH Buš, SDH Krámy, SDH Velká Lečice, SDH Štěchovice, SDH Hradišťko,
SDH Pikovice)

Plán akcí

Přehled plánovaných akcí do konce roku 2010

"Hasičské hastrošení", aneb Masopust ve Slapech

Jeden z vrcholů „kulturní“ sezony máme za sebou. V sobotu 2.února opět protančil obcí Masopustní průvod. Tentokrát byl sice poněkud prořídlý, ale mnoho nových úborových kreací oživilo putování. V originálních maskách přišli především mladí hasiči, kteří vydrželi až do konce. Děkujeme hudebníků za doprovod k tanci, zpěvu a všemu veselení.