Šikovný hasič -pouťový memoriál

SDH Slapy nad Vltavou pořádá u příležitosti pouťových oslav v obci Závod jednotlivců v požární všestrannosti v kategorii dětí do 15 let s názvem: Šikovný hasič Tato akce je zároveň náhradou za zrušený Dětský den Termín konání: sobota 29. 6. 2013 od 14.00 hod., registrace od 13.30 hod. Místo konání: náves obce Slapy nad Vltavou, Kategorie: mládež ve třech kategoriích: do 6 let, 6 – 11 let a 12 – 15 let (obě školní kategorie rozděleny na chlapce s dívky). Nejlepší výkony budou odměněny věcnými cenami! Na Vaši účast se těší členové SDH Slapy

PROPOZICE SOUTĚŽE:

Celý závod je situován do parku mezi návsí a kostelem.

MLÁDEŽ

Oblečení: sportovní obuv + sport. oděv, ( každý závodník vlastní), přilbu zapůjčí pořadatel.

Průběh: účastník běží po vyznačené trase a plní předepsané disciplíny: přenos hasicího přístroje práce s hadicí na určeném úseku (rozvinutí a následné sbalení), určení správného hasičského náčiní, překonání požárních překážek, plnění dalších disciplín.

Závod je jednokolový (v případě nižšího počtu závodníků dvoukolový). Hodnotí se dosažení čas a plnění disciplín.

neuzil.zdenek.id.seznam.cz
vytvořeno: 20.6.2013 změněno: 20.6.2013
Kategorie: Chystá se

Pouťový memoriál

Pozvánka

SDH Slapy nad Vltavou pořádá u příležitosti pouťových oslav v obci Závod jednotlivců v požární všestrannosti s názvem: Železný hasič – Zlatá hasička – Mladý hasič pod patronací firmy Becherovka

Slapská pouť

Slapská pouť a soutěže o tituly Železný hasič, Zlatá hasička a Šikovný hasič

Okresní soutěž celostátní hry PLAMEN (18.10.2008 Jíloviště)

Napsali o nás v deníku 5 PLUS

Náš velitel L. Kubíček dal rozhovor do deníku 5 PLUS. Více na odkazu nebo níže

Hasiči ze Slap: Zasahujeme u přehrady, ale nemáme loď 10. července 2014 11:35 Pro většinu Pražanů a Středočechů jsou Slapy synonymem pro koupání, opalování a letní aktivity všeho druhu. Slapy však nejsou jen rekreační oblast kolem přehrady na Vltavě, ale i stejnojmenná obec, v níž fungují obvyklé instituce a spolky, mezi nimi i sbor dobrovolných hasičů. Slapští hasiči „zasahují“ tentokrát při soutěži. Slapští hasiči „zasahují“ tentokrát při soutěži. | foto: SDH Slapy nad Vltavou Velkopopovický Kozel „Je nás ve sboru kolem sto dvaceti, ale to je včetně zasloužilých členů a dětí. Aktivních členů je kolem pětadvaceti, v zásahové jednotce devět,“ říká velitel jednotky Vladimír Kubíček. Podle něj je důležité, jak je práce členů sboru vidět a ne to, kolik má sbor členů. „Například žen máme ve sboru několik desítek, ale pro účast v soutěžích v požárním sportu dají dohromady tak akorát jedno družstvo – ale to je vidět dobře,“ dodává Kubíček s úsměvem.

Totéž se podle něj týká i práce s dětmi. „Jsou ve věku od šesti do čtrnácti let, a když máte zaujmout všechny, tak to není právě jednoduché,“ říká velitel a jen tak mimochodem poznamená, že o mladé hasiče se stará jeho žena se svou kamarádkou.

U vody, ale bez lodi Techniku mají slapští hasiči relativně moderní – cisternovou stříkačku CAS 32 na podvozku Tatry 815 a terénní automobil Nissan Navara. „Ten je malý, ale šikovný, hodí se na menší technickou pomoc, například popadané stromy a podobně,“ vysvětluje velitel Kubíček.

Trochu překvapivá je skutečnost, že hasiči působící u největší středočeské přehradní nádrže nemají ve svém vybavení loď. „Tu mají ve Štěchovicích, tam disponují kompletním vybavením pro zásahy na vodě. Ale oni jsou také přímo u vody, jsou zařazeni o třídu výš a drží pohotovost. U nás na Slapech působí poříční oddíl policie,“ vysvětluje velitel.

Zásahy kolem vody však pro slapské „dobráky“ přesto patří mezi nejčastější. „Například při loňských povodních jsme pomáhali právě štěchovickým kolegům u rozvodněného potoka Kocába. A málem jsme zasahovali i u té včerejší průtrže mračen u nás ve Slapech, ale naštěstí to prošlo obcí bez následků,“ reaguje Kubíček na aktuální počasí počátku července.

Poznejte své hasiče Na kontě letošních „zásahů“ tak mají slapští hasiči především společenské akce: hasičský ples v březnu, potom oblíbený masopustní průvod a v dubnu pálení čarodějnic. Přes léto se budou tradičně věnovat hlavně soutěžím a zúčastní se akcí kolegů z obcí Středočeského kra­je.

„A pak máme v plánu jednu věc, která je prací i zábavou současně: chtěli bychom ve spolupráci s obcí zrenovovat naši cisternovou stříkačku na podvozku Pragy V3S. K ostrým výjezdům se už nehodí, ale při různých slavnostních příležitostech se s ní rádi pochlubíme,“ dodává Vladimír Kubíček.

Autor: Jan Horák

Historie Sboru dobrovolných hasičů ve Slapech nad Vltavou