Sbor Dobrovolných Hasičů (SDH) Slapy nad Vltavou - Praha-západ

Okresní soutěž celostátní hry PLAMEN (18.10.2008 Jíloviště)

Odjezd za tmy (sraz v 7 hodin) nikoho nenadchl, ale všichni přišli včas. Cestou jsme přibrali přátele z Hradišťka. Byla jich ukrutná přesila. Závod začínal s mírným zpožděním asi v 10 hodin. Spoustu prostojů a dlouhé čekání zvládali mladí hasiči ze Slap profesionálně (až na jednu malou výjimku vůbec nezlobili, navzájem se podporovali a statečně bojovali s nervozitou!)

Hlídka mladších ve složení Lucie Neužilová, Tereza Nová, Šárka Papírníková, Kačka Tampierová a Matěj Matoušek vyběhla v 11.05 a běžela jako o život. Čas na trati 27 minut 8 vteřin byl úplně nejlepší. 36 trestných minut nás však posunulo na 6.místo ze 17, což je pořád ještě pěkný výsledek. Nejvíc trestných bodů (12) jsme obdrželi za střelbu, 9 bodů za překonání vodorovného lana, 9 za uzlování, 5 bodů za první pomoc a 1 za chybičku v požární ochraně. Nevím, jestli HASIČ potřebuje umět střílet, ale do příštího podzimu to natrénujeme, stejně jako ostatní disciplíny a zútočíme na umístění v první pětici.

Anička Myslíková, naše náhradnice, běžela s hlídkou složenou ze tří hasičů ze Lhoty a jednoho maličkého ze Sloupu. Nejdříve se jí vůbec nechtělo, ale nakonec to zvládla moc pěkně. Zaslouží pochvalu za statečnost. Jsme na ni hrdí a příště určitě poběží za nás!!!

Hlídka starších ve složení Lenka Mastíková, Tereza Pešková, Šárka Smetánková, Ondra Mastík, Karel Tampier vybíhali ve 12.15, na trati strávili 33 minut 46 vteřin (8.místo), nasbírali 24 trestných minut (7.místo) za střelbu 9, topografii 5, první pomoc 5, požární ochranu 2, překonání lana 3. Celkově skončili osmí z jedenácti hlídek. Vyhrát nemůže každý :- )

Podle hesla Sláva vítězům, čest poraženým, jim chci poděkovat za důstojnou reprezentaci sboru, čas a úsilí vynaložené na závody, za sportovní a týmové chování.

Dále děkuji Aleně Kopřivové, která nás zastupovala jako pomocná rozhodčí na disciplíně Překonání překážky, panu Šárkovi, který se při závodech věnoval dětem a ochotně s nimi chodil do autobusu a zpět, když potřebovaly, a panu Matouškovi, který byl oporou Matějovi a nakonec i mně :- )

Výsledky soutěží mladých hasičů za rok 2006

Okresní soutěž celostátní hry PLAMEN (9.6.2007)

Pořadatelem jarního kola hry Plamen bylo naše SDH ve Slapech. Za parného sobotního dne se soutěže zúčastnilo 14 družstev. Celkovým vítězem se stalo SDH Sloup před SDH Hradištko a SDH Jíloviště. Naši se umístili na 8. místě s celkovým počtem 46 bodů. Naší nejlepší disciplínou byl opět požární útok, kde jsme skončili druzí ve skvělém čase 34,72. Blahopřejeme.

Okresní soutěž celostátní hry PLAMEN (24.5.2008 Hradištko Pikovice)

Dobrý vstup do sezóny. V první soutěži letošního roku, v jarním kole hry Plamen, si zazávodila obě naše družstva. Výborného výsledku dosáhli mladší hasiči. Skončili na třetím místě za Sloupem a Hradišťkem. Starší dosáhli na dobré páté místo. Obě družstva byla jako vždy výborná v požárním útoku, kdy byla vždy na vynikajícím druhém místě.

Hradištko 6.10.2007

V dalším díle celostátní hry Plamen mladí hasiči zabojovali. V kategorii starších obsadili šesté místo (z 15ti družstev) a v mladších dokonce získali medaile za třetí místo mezi devíti soutěžícími. Je velká škoda, že ti starší netuší jak zacházet se zraněnými. Ty se zlomenou rukou nosí a ty se zlomenou nohu vláčí za sebou. Prostě novoty. Ale jsou to dobří běžci i střelci. Čtvrtý čas na trati je prostě výborný.

tradiční okresní soutěž mladých hasičů v uzlové štafetě

V sobotu, 12.3.2016 proběhla tradiční okresní soutěž mladých hasičů v uzlové štafetě. Výsledky naší reprezentace nás potěšili a udělalo nám obrovskou radost družstvo starších, které v pořadí týmů obsadilo 2. místo, se ztrátou 9 vt. za Sloupem. Výsledky jednotlivců jsou následující: kategorie starší: Eliška Šiftová 9 Adéla Špačková 11 Honza Kubíček 27 Helena Bubáková 31 Zdenda Švelbl 32 kategorie mladší: Tomáš Novák 28

Všem moc děkuji za krásný výsledek a výbornou reprezentaci našeho sboru. Poděkování patří i vedoucím mládeže na čele s Alenou Kopřivovou a Hankou Kubíčkovou.