MASOPUST 2012

As
vytvořeno: 21.1.2013 změněno: 21.1.2013
Kategorie: Zábava

Masopustní průvod, aneb hasičské hastrošení potřetí

V sobotu 28.2.2009 ovládlo obec Slapy opět tradiční masopustní veselí. Průvod masek, pod vedením rychtáře bratra Pavla Matouška, poctivě prošel všemi částmi obce. Celodenní všeobecné obveselování spoluobčanů skončilo zastřelením medvěda a závěrečným tanečkem v restauraci U Neužilů. Po celou dobu veselí nás skvěle doprovázela hudba pod vedením kapelníka Bláhy.

Brigáda

Zveme občany na brigády spojené se zajištěním tradiční poutě. Sraz je vždy na návsi ve Slapech a to v pátek 29.6.2012 v 17­.00 hod (je možno docházet i později) – úklid návsi postavení podia, navození lavic, v sobotu 30.6.2012 v 8­.00 hod. – příprava trati pod kostelem, postavení tanečního parketu, rozmístění lavic a stolů. v neděli 1.7.2012 v 8.00 hod.  – úklid návsi, odvoz lavic, rozebrání podia.

Pomocných rukou není nikdy dost, tak se těšíme na Vaší pomoc.

za slapské hasiče Tonda Adam

rozsvícení stomečku a vítání adventu 2012

"Hasičské hastrošení", aneb Masopust ve Slapech

Jeden z vrcholů „kulturní“ sezony máme za sebou. V sobotu 2.února opět protančil obcí Masopustní průvod. Tentokrát byl sice poněkud prořídlý, ale mnoho nových úborových kreací oživilo putování. V originálních maskách přišli především mladí hasiči, kteří vydrželi až do konce. Děkujeme hudebníků za doprovod k tanci, zpěvu a všemu veselení.

1. kolo požárního sportu – Hvozdnice, sobota 5.5.2012

o standardním tréninku jsme se, tak jako každý rok, dostavili na tradiční klání. Tentokrát byla účast soutěžních družstev slabší, jen 5 družstev žen a 6 družstev mužů. Účast zachraňovali hasiči ze Sloupu, kteří dodali do každé kategorie po 2 družstvech.