Sbor Dobrovolných Hasičů (SDH) Slapy nad Vltavou - Praha-západ

9. květen. 2009 - Slapy

V sobotu 9.5. 2009, od 9.00 hod., se konalo za pěkného počasí 1. kolo požárního sportu 9. a 10 okrsku na fotbalovém hřišti ve Slapech nad Vltavou.

Nepříjemnou kaňkou na průběhu této soutěže byla denominace hlavního rozhodčího ze strany velitelské rady okresu Praha západ, a tak se rozhodování ujala skupina rozhodčích:

hlavní rozhodčí Zdeněk Mlýnský
pomocný Zdeněk Šefránek
cílový rozhodčí Alena Adamová ml.
časomíra Kopřivová a Malý,
pořadová příprava Jan Straka.

Soutěže se účastnilo 5 družstev žen a 11 družstev mužů, vlastní soutěž byla ochuzena o neúčast družstva žen ze Sloupu, které svým výkonem byly vždy ozdobou těchto soutěží. Rád bych poděkoval všem našim členům, kteří připravili zázemí pro hladký průběh soutěže. Poděkování patří SDH Buš za zapůjčení požární nádrže a SDH Čím za poskytnutí přetlakového ventilu. Velké poděkování patří FC Sokol Slapy za zapůjčení hřiště a zázemí.

Všechny 3 naše soutěžní týmy dosáhly vynikajících výsledků.

Ženy ve složení: K. Nová, V. Prokešová, M. Papírníková, A. Kopřivová, H. Kubíčková, H. Hušbauerová a P. Smetánková předvedl standardní výkon, který stačil na 2. místo a zřejmě znamená postup do okresního kola. Ztráta na prvního činila 0,88 vt.

Muži A udrželi svou skvělou formu z posledních let a obsadili 2. místo a nastoupili ve složení: L. Adam, V. Adam, F. Neužil. J. Laštovka ml., M. Šárka, S. Vondráček, M. Kopecký.

Muži B tentokrát opravdu zabojovali, po vyhecování od A týmu a se ztrátou 0,38 vt. 4. místo a nastoupili ve složení: A. Adam, J. Pešek, J. Mastík, J. Laštovka st., A. Imrichovič, Vl. Kubíček a J. Hušbauer (na hostování z SDH Štěchovice).

Oproti loňskému roku se tomuto týmu podařilo sání a čas byl lepší o cca 9 vt. Vypadá, že tyto časy budou dostatečné pro postup do okresního kola.

Starosta SDH Slapy děkuje všem za skvělou reprezentaci v tomto 1. kole požárního sportu.

O nás

Sbor dobrovolných hasičů Slapy nad Vltavou (Praha západ, Středočeský kraj) je registrován jako organizační jednotka SHČMS pod číslem 3210052 dne 12.4.1995

6. červen 2009 - Zvole

V sobotu 6.6. 2009 proběhlo ve Zvoli u Prahy okresní kolo požárního sportu. Snad poprvé v historii našeho sboru se zúčastnila 2 družstva mužů (obě měla přímý postup z 1. kola) a 1 družsto žen.

13.červen 2009 - Krámy

Dne 13.6.09 se náš sbor se sportovním duchem účastnil již potřetí memoriálu v požárním sportu v Krámech.

5.červenec 2009 - Soutěže v požárním sportu na Jílovišti

O sváteční neděli 5.7.2009, v horkém a dusném počasí, se statečné hasičky a hasiči našeho sboru zúčastnili soutěže v požárním sportu na Jílovišti. Jednalo se o tradiční požární útok na elektronické terče (2 x hadice B, na dvě kola).