9. 3. 2019 - Masopust ve Slapech

Alena Adamová
vytvořeno: 27.1.2019 změněno: 27.1.2019
Kategorie: 2019

Masopustní průvod, aneb hasičské hastrošení potřetí

V sobotu 28.2.2009 ovládlo obec Slapy opět tradiční masopustní veselí. Průvod masek, pod vedením rychtáře bratra Pavla Matouška, poctivě prošel všemi částmi obce. Celodenní všeobecné obveselování spoluobčanů skončilo zastřelením medvěda a závěrečným tanečkem v restauraci U Neužilů. Po celou dobu veselí nás skvěle doprovázela hudba pod vedením kapelníka Bláhy.

"Hasičské hastrošení", aneb Masopust ve Slapech

Jeden z vrcholů „kulturní“ sezony máme za sebou. V sobotu 2.února opět protančil obcí Masopustní průvod. Tentokrát byl sice poněkud prořídlý, ale mnoho nových úborových kreací oživilo putování. V originálních maskách přišli především mladí hasiči, kteří vydrželi až do konce. Děkujeme hudebníků za doprovod k tanci, zpěvu a všemu veselení.

Výroční Valná hromada SDH Slapy - 19. 1. 2019 od 18:00

Výbor SDH Slapy nad Vltavou
Vás tímto srdečně zve na valnou hromadu SDH Slapy nad Vltavou, která se koná v sobotu 19. ledna 2019
od 18.00 hodin v Restauraci U Neužilů.

Po skončení valné hromady následuje VH 10. okrsku a následně malé občerstvení.

Těšíme se na Vaši účast.

Foto masopust 2013

Masopust 2013 Dne 16. 2. 2013 proběhl tradiční masopustní průvod ve Slapech. Masek i kostýmů bylo letos dost. Děkujeme za nové tváře, které se přidali do průvodu a samozřejmě velké díky všem stálým účastníků průvodu. Bohužel začátek průvodu naboural náhodný pád bratra Šefránka, který následně musím být ošetřen rychlou záchrannou službou a poté odvezen na pár dní do nemocnice. Tímto našemu bratrovi přejeme brzké uzdravení. Také děkujeme všem, co hojně hostili maškarní průvod a nebáli se masky pozvat k sobě.

V sobotu 29. listopadu se zabíjelo, papalo a veselilo.

Již třetí rok se na návsi ve Slapech pořádala „hasičská zabíjačka“